Ogrody prywatne

Ogród w Mysłakowicach

Informacje ogólne:
Lokalizacja: Mysłakowice, woj. dolnośląskie
Stan obecny: działka w całości niezagospodarowana, wzdłuż ogrodzenia istniejące nasadzenia z żywotników
Użytkownicy: Rodzina

Opis koncepcji

Projekt zakładał utworzenie ogrodu przydomowego. Celem było stworzenie prywatnej przestrzeni, wydzielonej od części firmowej i osłoniętej od sąsiadów, mającej służyć wypoczynkowi i rekreacji. Nasadzenia zostały dobrane odpowiednio z warunkami klimatycznymi i glebowymi. W ogrodzie miało się znaleźć miejsce na kwitnące rabaty, zioła oraz małą architekturę. Zaprojektowano nowe nawierzchnie i oświetlenie użytkowe oraz podkreślające walory roślin. Przy tarasie zaplanowano nasadzenia z pachnących roślin (lawenda, róże). Zaproponowano ścianę wodną oraz miejsce na ławkę lub huśtawkę w głębi ogrodu.

Ogród w Gajkowie

Informacje ogólne:
Lokalizacja: Gajków, woj. dolnośląskie
Stan obecny: teren płaski, w otoczeniu łąki
Użytkownicy: młode małżeństwo

Opis koncepcji

Ogród został podzielony na strefy: wejściową, wypoczynkową i użytkową. W strefie wejściowej zaplanowano nasadzenia z różnych odmian hortensji uzupełnionych bylinami. Dalsza część ogrodu to rabaty bylinowe tworzące klimat wiejskiego, naturalnego ogrodu. Znajdziemy kompozycje z m.in. werbeny patagońskiej, rudbekii błyskotliwej, jeżówki purpurowej a także dalie, dziurawce i astry uzupełnione trawami. Tłem dla kwiatowych rabat są krzewy o swobodnym pokroju. Zaplanowano również miejsce na kolorową rabatę z roślin jednorocznych. Ciekawym elementem jest altana, którą tworzyć będzie korona brzozy brodawkowatej w odmianie ‚Youngii’. Naturalnego charakteru dodają drewniane skrzynie z ziołami ustawione przy tarasie oraz ścieżka z podkładów kolejowych. W części użytkowej zaplanowano miejsce na drzewa i krzewy owocowe oraz kompost.

Ogród w Mysłakowicach 2

Informacje ogólne:
Lokalizacja: Mysłakowice, woj. dolnośląskie
Stan obecny: działka na wzgórzu, część terenu porośnięta zagajnikiem
Użytkownicy: rodzina z dziećmi

Opis koncepcji

Ogród został podzielony na strefy: reprezentacyjną, użytkową, rekreacyjną i leśną. W części reprezentacyjnej zaplanowano ścieżkę z kamienia, która prowadzi do dalszej części ogrodu z altaną. Roślinność w tej części to głównie nasadzenia z hortensji i różaneczników. Uzupełnieniem są ciekawe lampy, których kształt nawiązuje do kwiatostanów traw. Dalej zaproponowano kolorowe rabaty z bylin i niskich krzewów, atrakcyjne przez cały rok. W części użytkowej znajduje się ogródek ziołowy ze ścieżką z macierzanki. Fragment ten został oddzielony od części wjazdowej trejażem z winogronem. Przy tarasie zaplanowano nasadzenia z traw ozdobnych oraz ciekawej odmiany klona o czerwonych liściach, który będzie stanowił barwy akcent w ogrodzie. Strefę rekreacyjną tworzy trawnik z niewielkim stawem w południowo-zachodniej części działki. Część leśna to naturalne nasadzenia z bylin lubiących cień i roślin cebulowych. Rośliny posadzono w dużych grupach, które będą uzupełnieniem dla runa leśnego. Tutaj zlokalizowany też został domek na drzewie stanowiący atrakcję dla dzieci.

Napisz do nas
1
Close chat
Witaj! Dziękujemy za wizytę u nas. Kliknij przycisk start i napisz do nas.

Start